Dzień otwarty w Oddechowie

Czekamy na Ciebie w niedzielę, 20.01.2019r. w godz. 10.30-18.00.

 

Chcesz poprawić jakość swojego życia?
Tęsknisz za tym, by na co dzień czuć się pełniej, lżej i szczęśliwiej?
Marzysz o relaksie i regeneracji po ciężkim dniu, tygodniu, roku?

Zapisz się teraz!

HARMONOGRAM:

10:30-11:00 Powitalna herbata w jadalni
11:00-11:30 Oprowadzanie po Ośrodku

Warsztaty na sali:
11:30-12:30 Joga twarzy Yogattractive
13:00-14:00 Terapia tańcem i ruchem IBA
14:30-15:30 Taniec brzucha Hamsa
16:00-17:00 Yin joga

Warsztaty w jurcie:
11:30-12:30 Wprowadzenie do mindfulness
13:00-14:00 Oddech wg. metody Butejki
14:30-15:30 Pokaz pracy z miednicą
16:00-17:30 Kąpiel w dźwiękach (gongi)

Warsztaty w domkach:
11:30-14:00 Oddech transformacyjny
11:30-17:00 Warsztaty animacyjne dla dzieci
12:00-13:00 Medytacja Buddyzmu Therewada
12:30-13:30 DIY Linoryt
12:30-13:30 Masaż Tajski *
13:30-14:30 Joga twarzy Yogattractive
13:30-14:30 Masaż Lomi Lomi, Mauri, Kobido *
14:00-15:00 DIY biżuteria
14:30-15:30 Zdrowa dieta – wykład i warsztat

* Jeśli, oprócz udziału w warsztacie, chcesz zapisać się na dodatkowo płatny masaż, skontaktuj się bezpośrednio z prowadzącymi: 

Kasia – masaż tajski – tel. 721 845 201

Beata – masaż lomi lomi, mauri, kobido – email Beata.radziszewska@op.pl

  • Kasia – masaż tajski tel. 721 845 201
  • Beata – masaż lomi lomi, mauri, kobido – tel. 609 382 322 

DZIEŃ OTWARTY pełen oddechu, dobrej energii i bezpłatnych warsztatów rozwojowych.

 

WPROWADZENIE DO MINDFULNESS

MAGA KORBEL

11:30-12:30 (jurta)

Maga Korbel jest absolwentką ASP w Krakowie, artystką, nauczycielką jogi i certyfikowaną trenerką MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction).

Od 2010 roku prowadzi nieprzerwanie 8-tygodniowe treningi Mindfulness, wieczory z medytacją i odosobnienia. Spotkania z ludźmi na głębokim, prawdziwym poziomie, są największą pasją jej życia.

Strona Magi: Serce Ciszy – www.magakorbel.com

JOGA TWARZY YOGATTRACTIVE

OLGA SZEMLEY GOUDINEAU

11:30-12:30 (sala); 13:30-14:30 (domek)

Metoda Yogattractive® dzięki dedykowanym ćwiczeniom ujędrnia ponad 80 mięśni twarzy i szyi. Efektem jest ujędrnienie i podniesienie wszystkich partii twarzy, drenaż opuchlizn pod oczyma oraz likwidacja napięć szczęki, czoła i skroni. Joga twarzy poprawia ukrwienie skóry dzięki głębokiemu automasażowi i  pobudza wytwarzanie kolagenu w warstwach głębokich skóry.

www.facebook.com/yogattractive/ oraz www.yogattractive.com

ODDECH TRANSFORMACYJNY

PATRYCJA PIETRZYK I DAVIDE SCARENZIO

11:30-14:00 (domek)

Patrycja i Davide to certyfikowani facylitatorzy metody Transformational Breath® – holistycznej metody uzdrawiania oddechem. Kompleksowa formuła jest oparta m.in. o jogę kundalini, analize oddechu, leczenie dzwiękiem i skanowanie ciała.

Patrycja to psycholog, trenerka biznesu (Grupa TROP), certyfikowany coach (Coachwise), certyfikowany facylitator metody Transformational Breath®. Ukończyła dwustopniowy 6-letni proces szkolenia w Polskim Instytucie Psychodramy w Krakowie, intensywny kurs Porozumienia Bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga oraz odbyła niezliczoną ilość kursów, warsztatów i szkoleń.

 Davide to lider Transformational Breath®, Gong Master, praktyk Reiki (metoda USUI). Pochodzi z Włoch, znad jeziora Garda. Ukończył studia pielęgniarskie, kliniczną komunikację hipnotyczną oraz studia podyplomowe z life coachingu w nurcie NLP.

MEDYTACJA BUDDYZMU THEREWADA

MICHAŁ FRYDRYCH

12:00-13:00 (domek)

Sasana.pl to prywatny, niekomercyjny serwis internetowy poświęcony buddyzmowi. Gromadzi teksty wybitnych mistrzów buddyjskich, niejednokrotnie tłumaczone bezpośrednio z języka palijskiego.

Oprócz działalności publicystycznej, fundacja działająca równolegle z serwisem internetowym współorganizuje regularne sesje medytacji w duchu buddyzmu Therewada połączone ze studiowaniem sutt. Fundacja nie jest związana z konkretnym nauczycielem ani tradycją czy odłamem buddyzmu. Jest otwarta na wszystkie osoby autentycznie zainteresowane naukami buddyjskimi na podstawie kanonu palijskiego.

MASAŻ TAJSKI

KASIA WITKOŚ

12:30-13:30 (domek)

Masaż tajski to holistyczna terapia opierająca się pracy z liniami energetycznymi sen biegnącymi przez całe ciało – od palców stóp aż po czubek głowy. Dzięki syntezie nacisku, refleksologii, rozciągania, tamowania krwi oraz pracy z liniami energetycznymi i oddechem dąży się do przywrócenia równowagi w organizmie. Cały masaż jest głęboką pracą nad ciałem podzieloną na etapy, w których będziesz leżeć na plecach, na boku, na brzuchu, a nawet siedzieć. Uwolnienie napięć mięśni i ścięgien, zwiększenie mobilizacji stawów oraz poprawa krążenia to tylko niektóre z korzyści jakie możesz odczuć po masażu.

Więcej informacji: http://kayoma.pl/

Oprócz udziału w pokazie, można zapisać się na dodatkowo płatny masaż.

Inwestycja: 
60 min – 120 zł
90 min – 180 zł

TERAPIA TAŃCEM I RUCHEM IBA

IZABELA GUZEK

13:00-14:00 (sala)

Warsztaty terapii tańcem i ruchem to praca z tematami psychologicznymi zakotwiczona w ciele, twórcza, angażująca ruch, doznania, emocje i myśli. Tematem przewodnim warsztatu będą spotkania w ruchu, ze sobą samym i z innymi. Możesz doświadczyć tego, jak opowiedzieć coś o sobie używając gestów i ruchu, a także co niesie za sobą otwartość na komunikację niewerbalną i „słuchanie” opowieści ruchowych innych osób.

Wiecej o pracy Izabeli przeczytasz na stronie http://terapiatancem-iba.pl/zespol/

ODDECH WG. BUTEJKI

JUSTYNA FRYDRYK

13:00-14:00 (jurta)

Przez stres, brak ruchu i zanieczyszczenie środowiska nasz oddech bardzo się zmienił.  Zaczynamy oddychać szybko, głośno i przez usta. Prowadzi to do wielu poważnych powikłań, m. in. chorób serca, nadmiernego stresu, bezsenności, chrapania.  Doktor Butejko odkrył, że możemy osiągnąć pełnię zdrowia jeśli przywrócimy prawidłowe wzorce oddechowe.

Na warsztacie dowiesz się:  jak poprawnie oddychać, by przywrócić fizjologiczne równowagę ciała, dlaczego oddychając mniej, bardziej dotleniamy wszystkie organy i komórki, jak naturalnie obniżyć poziom stresu i wysokie ciśnienie, jak zatrzymać astmę, chrapanie i bezdech senny i wiele więcej.

Więcej informacji o metodzie: http://www.buteykoclinic.pl/

MASAŻ LOMI LOMI NUI, MAURI, KOBIDO

BEATA RADZISZEWSKA

13:30-14:30 (domek)

Hawajski masaż to niezwykły sposób pracy z ciałem, emocjami i naszą duchową istotą. Cechą charakterystyczną tego masażu jest masowanie przedramionami i wykonywanie pełnych gracji ruchów. Masaż ma działanie odprężające, wyciszające, poprawiające krążenie oraz rozładowujące napięcie mięśniowe.

Masaż Lomi Lomi / Mauri często wykonywany jest w konkretnej intencji. Pomaga uwolnić się od przykrych wspomnień, wyrzucić z podświadomości traumatyczne wydarzenia, blokujące rozwój osobisty oraz osiągnięcie sukcesu i szczęścia w życiu. Dzięki Lomi Lomi/ Mauri nasza dusza i ciało osiągają stan równowagi.

Japoński masaż twarzy kobido to niepowtarzalna forma sztuki masażu, która oznacza „starożytną drogę do piękna”. Kobido jest jednym z najstarszych masaży na świecie. Poprzez swoją złożoność i intensywność technik, działa na głębszych warstwach skóry i mięśni.

Oprócz udziału w pokazie, możesz zapisać się na dodatkowo płatny masaż.

Inwestycja:
Lomi Lomi / Mauri – 120 min – 250 zł
Kobido – 70 min – 150 zł 

TANIEC BRZUCHA HAMSA

KAROLINA KUŹMA

14:30-15:30 (sala)

Na warsztacie poznasz podstawowe techniki wykorzystywane w pelłnym gracji tańcu.  Karolina urodziła się w artystycznej rodzinie, dlatego od najmłodszych lat w jej życiu zawsze obecna była sztuka. Jednak dopiero pierwsze zajęcia tańca orientalnego zmieniły jej życie. Po latach treningu i determinacji – była gotowa by dzielić się z uczniami wiedzą z tej dziedziny.

Karolina jest certyfikowanym instruktorem fitness, ukończyła również szkolenia z zakresu stretchingu.

POKAZ PRACY Z MIEDNICĄ

KATARINA HELLSTORM

14:30-15:30 (jurta)

Terapia według której pracuje Katarzyna koncentruje się na miednicy jako centrum energetycznym. W miednicy zapisane są głównie traumy związane z tematyka relacji i energią seksualną. Masaż uwalniający miednicę pomaga rozwiązać takie problemy jak: dysfunkcje libido, problemy z potencja, brak satysfakcji seksualnej, problemy z płodnością (obojga płci), chroniczne bóle w okolicach miednicy, pleców, karku, czy kolan. Na poziomie fizycznym odczujesz poprawę w obszarach: postawy ciała, gospodarki hormonalnej, pracy układu moczowego, jakości snu, zakresu ruchów, krążenia limfy, likwidacji napięc.

ZDROWA DIETA – WYKŁAD I WARSZTAT

AGNIESZKA CIEPŁOWSKA

14:30-15:30 (domek)

Warsztat poświęcony zagadnieniom związanym z tzw. zdrowym odżywianiem, prowadzony przez dietetyczkę. Co jest zdrowsze: batat czy polskie ziemniaki? Co to jest deficyt energetyczny i jak uniknąć efektu jo-jo? Dlaczego wiórki kokosowe mają więcej tłuszczu niż smalec? 

Podczas spotkania:
Wyliczysz swoją podstawową i całkowitą przemianę materii, obliczysz ile gramów białka, tłuszczu i węglowodanów potrzebujesz, poznasz podstawowe zasady bilansu energetycznego, dowiesz się, jakie produkty najlepiej włączyć do swojego jadłospisu, poznasz różnice w wartości odżywczej produktów lokalnych i importowanych.

YIN YOGA

KASIA SMARDZEWSKA

16:00-17:00 (sala)

Yin jest łagodną, relaksacyjną i jednocześnie intensywnie rozciągającą i otwierającą praktyką jogi. Łączy filozofię tao i medycynę chińską z klasyczną hatha jogą, medytacją i uważnością. Praca w yin jodze jest pasywna, nie angażujemy siły mięśni, ale rozciągamy i rozluźniamy powięź, ścięgna oraz więzadła, a także pobudzamy krążenie krwi i nawilżenie stawów. Yin joga poprawia mobilność i zakres ruchu w stawach, ułatwia utrzymanie stabilności i zabezpiecza stawy przed kontuzjami.

CEREMONIA DZWIĘKÓW

DAVIDE SCARENZIO

16:00-17:30 (jurta)

Ceremonia dźwięków to zanurzenie w wibracje gongów, mis tybetańskich, tradycyjnych instrumentów i głosu. Koncert wprowadza w stan głębokiego relaksu, redukuje napięcia nerwowe, aktywuje hormony długowieczności, stymuluje intelekt, kreatywne myślenie, oraz poprawia pamięć.

ANIMACJA oraz WARSZTATY ARTYSTYCZNE

KASIA WĄTŁY-KOŚKA
MARTA CHRZĄSZCZYK

ANIMACJE DLA DZIECI

11:30-17:00 (domek)

W części animacyjnej dziewczyny będą, razem z najmłodszymi, ozdabiać płócienne torby prostymi pieczątkami, szablonami, flamastrami do tkanin oraz innymi ciekawymi technikami.
Najmłodsi pod opieką rodziców będą mogli wykonać ziemniaczane stemple.

Minimalny wiek dzieci, które samodzielnie mogą wziąć udział w warsztatach to 10 lat.

WARSZTATY DIY LINORYT

12:30-13:30 (domek)

W trakcie warsztatu Kasia opowie co to jest linoryt, przybliży krótką historię tej techniki graficznej, wspólnie z uczestnikami wykona matrycę z linoleum oraz odbitki na płóciennych torbach oraz na papierze.  

WARSZTATY DIY – BIŻUTERIA

14:00-15:00 (domek)

Na warsztacie Marta opowie o procesie tworzenia ręcznie robionej biżuterii oraz wykona wspólnie z uczestnikami kolorowe, sznurkowe bransoletki. Pozostałe dzieci mogą wziąć w nim udział pod opieką rodziców.

Zaczynamy 20 stycznia o 10:30 w jadalni rozgrzewającą herbatą.

Adres:

Ośrodek Rozwojowy ODDECHOWO
al. prof. Jana Nielubowicza 6, 05-281 Borzymy
kontakt@oddechowo.pl