ODDECH MAJOWY – JOGA, PILATES, AROMATERAPIA

Jest zawsze z Tobą. Przynosi spokój, świadomość bycia. Energetyzuje i rozluźnia. Oczyszcza i odżywia. Twój pomost między umysłem a ciałem. Twój oddech…

Wiosną oddech ma świeżość soczystej zieleni, jak wszystko wokół. Weź go pełną piersią. Uwolnij napięcia, pozwól sobie na regenerację. Możesz to zrobić z nami, w najlepszych warunkach, podczas majówki.

Zapraszamy na pierwszy w tym roku wyjazd pełen zdrowego, aktywnego wypoczynku. Przygotowaliśmy bogaty program, z którego wybierzesz coś dla siebie. Ucieszymy się, kiedy wybierzesz wszystko 😉

Gdzie? W Oddechowie – całorocznym ośrodku z dobrą energią otaczającej go przyrody. Geograficznie są to Urle – wieś na wschodnim Mazowszu, 70 km od Warszawy, wśród gęstych sosnowych i brzozowych lasów. Piękne miejsce.

Nasza majówka potrwa 5 dni. Przyjeżdżamy we wtorek 30 kwietnia, wyjeżdżamy w niedzielę 5 maja. Spędzamy czas ze świetnymi ludźmi, ćwiczymy, uczymy się, relaksujemy. Kuchnia zapewnia nam codziennie 3 smaczne wegetariańskie posiłki. Śpimy w wygodnych 4- i 5-osobowych domkach, ćwiczymy na dużej, klimatycznej sali z drewnianą podłogą.

PROGRAM DNIA od 1 do 4 maja (środa-sobota):
7:30 Medytacja
8:00 Zajęcia Pilates
9:00 Śniadanie
10:30-11:30 Aromaterapia – spotkania warsztatowe
—> czas wolny
12:45 Obiad
—> czas wolny
17:30-19:30 Joga – spotkania warsztatowe
19:45 Kolacja
21:00 Zajęcia relaksacyjne/regeneracyjne/oddechowe/integracyjne, nauka mantr, praca z powięzią itd. w zależności od potrzeb i energii grupy

Przyjazd 30 kwietnia, rejestracja uczestników do godz. 18, później kolacja, spotkanie informacyjno-integracyjne i pierwsze lekkie zajęcia na dobry sen.
Wyjazd 5 maja ok. godz. 11, po śniadaniu i spotkaniu podsumowującym.

Do wzięcia udziału w zajęciach nie jest wymagane żadne doświadczenie. Program stworzyliśmy z myślą o osobach zupełnie początkujących.

Tematy warsztatu jogowego:
1. Stabilizacja głęboka – ćwiczenia mięśni centralnych w połączeniu z technikami oddechowymi. Sekwencja Powitania Słońca od podstaw.
2. Biodra i miednica – praca w skłonach i tzw. “otwieranie bioder”. Fundamentalne pozycje jogi.
3. Kręgosłup i obręcz barkowa – bezpieczne i efektywne odgięcia do tyłu, skręcanie tułowia i tzw. “otwieranie klatki piersiowej”.
4. Inwersje – asany odwrócone, od najprostszych do bardziej zaawansowanych. Elementy jogi w parach, podstawy asystowania (tzw. “korekt”).

Każde spotkanie rozpocznie wstęp teoretyczny do danego zagadnienia. Następnie zastosowanie wiedzy w praktycznych ćwiczeniach, a na koniec – tematyczna sekwencja asan z płynnymi przejściami, czyli Vinyasa 🙂

Uzupełnieniem warsztatu będą:
֍ Shatkarma/Kriya – tradycyjne jogiczne techniki oczyszczające.
֍ Tradycyjne i współczesne techniki relaksacji (Shava-yatra, Nidra, Jacobsen, inne).
֍ Metody pracy z ciałem wykorzystujące wielowymiarowy, nielinearny ruch – wzbogacenie praktyki jogi o najnowsze osiągnięcia nauki.

Na warsztatach aromaterapii poznamy naturalne rozwiązania, w jaki sposób zamienić m. in.:

♣ szkodliwe środki czystości na domowe środki z dodatkiem olejków eterycznych
♣ kosmetyki z nieznanymi i trudnymi do wymówienia składnikami na te najwyższej jakości lub zrobione własnoręcznie z dodatkiem olejków
♣ syntetyczne leki na bezpieczne, naturalne substancje roślinne wspierające zdrowie

Dowiecie się co zrobić, żeby życie było zdrowsze, czystsze, prostsze i…. tańsze 🙂

W czasie wolnym skorzystacie na bardzo preferencyjnych warunkach z zabiegów masażu (klasyczny, relaksacyjny, refleksologiczny) i aromaterapii.

O PROWADZĄCYCH:
Martyna Klimaszewska
Instruktorka metody Pilates, dyplomowana fizjoterapeutka, mgr turystyki i rekreacji, miłośniczka aktywnego trybu życia. Kwalifikacje zdobyła w szkole Raela Isacowitza BASI Pilates. Zajęcia, które prowadzi, to ćwiczenia Pilates przeplatane fuzją wiedzy na temat rehabilitacji, świadomości ciała, relaksacji oraz pracy z oddechem. Stara się do każdej osoby podejść w sposób indywidualny, tak, aby każdy mógł wynieść z zajęć jak najwięcej dla siebie! Jako prowadząca ma świetny kontakt z grupą. Stwarza przyjazną, a jednocześnie mobilizującą atmosferę. Ludzie chętnie wracają na jej zajęcia, bo dzięki nim czują, że się rozwijają.
“The mind, when housed within a healthful body, possesses a glorious sense of power” ~Joseph Pilates

Elżbieta Tymczewska

Bodyworkerka/terapeutka manualna. Korzysta z połączenia holistycznych, nieinwazyjnych i bezpiecznych metod pracy z ciałem, których efekty wzmacnia wykorzystując terapeutyczne właściwości olejków eterycznych Certyfikowanej Czystej Klasy Terapeutycznej (CPTG).
Praktykuje takie metody jak: refleksologia stóp, rąk oraz twarzy i głowy, terapia Polarity (z elementami terapii czaszkowo-krzyżowej), Masaż Dotyk Motyla i masaże aromaterapeutyczne.
Z wykształcenia, doświadczenia i zamiłowania edukatorka zdrowego stylu życia. Szerzy wiedzę m.in. o tym jak żyć w zgodzie z naturą, bez zbędnej chemii i szkodliwych substancji, stosując olejki eteryczne w codziennym życiu.
Miłośniczka jogi, filozofii less waste i wszelkich naturalnych rozwiązań 🙂
Więcej na: Aroma Bodywork – refleksologia i więcej

 

Michał Kudzia
Praktyk jogi w systemie Ashtanga Vinyasa od 2005 r. oraz medytacji Vipassana od 2009. W 2010 uzyskał uprawnienia do prowadzenia zajęć ruchowych (dyplom Instruktora Sportu wydany przez Polską Akademię Sportu), a rok później – certyfikat RYT500 nauczyciela jogi wg standardu Yoga Alliance. Przez ostatnie 14 lat uczył się od uznanych światowych autorytetów. Najwięcej zawdzięcza Basi Lipskiej-Larsen.
Od 2009 r. prowadzi zajęcia z grupami (kluby fitness, szkoły jogi, wakacyjne plenery, wyjazdy), od 2015 r. zajęcia indywidualne. Doświadczenia w pracy z osobami w różnym wielu (15-70) i o różnym stopniu sprawności fizycznej pozwoliły mu wykształcić wachlarz narzędzi dydaktycznych. Dzięki temu od 10 lat może kontynuować misję przybliżania asztangajogi każdemu, kto chce się jej uczyć. Znalazł swoją drogę pomiędzy ortodoksją systemu a ignorancją, która tę formę jogi sprowadza do sekwencji asan. Zwolennik podejścia użytkowego “form follows function”, również w dziedzinie praktyki fizycznej.
Prywatnie fajny chłopak, lubiący ludzi, kompromisowy, z otwartym umysłem. Stara się zrozumieć potrzeby i punkty widzenia, szuka drogi środka. Świadomość ulotności życia pozwala mu zachować dystans do zjawisk. Nie ma co się spinać, szkoda czasu, by się bać. Robi, co w jego mocy, bez naciskania na innych, bez sztucznego przyspieszania efektów. Przekonany o uzdrawiającej moc dotyku stawia pierwsze kroki jako masażysta. Miłośnik dobrej muzyki, tańca, internetowych memów i pięknej polszczyzny.

ADRES i DOJAZD dla niezmotoryzowanych:
Ośrodek Rozwojowy “Oddechowo”
al. prof. Jana Nielubowicza 6, 05-281 Borzymy
Do stacji Urle dojedziesz w ciągu godziny ze stacji Warszawa Wileńska, a następnie przejdziesz mniej niż 500 metrów pieszo.

KOSZT UCZESTNICTWA:
Normalna cena: 1200 PLN
Zniżka do 15 lutego: 990 PLN (tylko 6 takich miejsc)
Miejsce rezerwujesz wpłatą 300 PLN bezzwrotnej zaliczki.

INFORMACJE i REZERWACJE:
http://m.me/yogeventsynergy
warsztaty@ochotanajoge.pl  
+48 532 180 009
+48 608 620 854

 Zapraszamy!