Urle

Urle położone są 70 km od Warszawy. Dostaniesz się do nas z Warszawy w godzinę samochodem lub pociągiem z Dworca Wileńskiego (bilet w cenie 13 zł kupisz u konduktora). Nawet jeśli więc chcesz do nas wpaść na jednodniowy retreat – to się opłaca. Wypoczniesz i nie zdążysz się zmęczyć podróżą powrotną.

KLIMATYCZNY RYS HISTORYCZNY

Letniskowy charakter Urli sięga przełomu XIX i XX wieku, już wtedy i potem, w międzywojniu, w Urlach wypoczywała inteligencja Warszawy. Pierwsze domy letniskowe wzniesiono w Urlach w latach 70-tych i 80-tych XIX wieku.
“Aktualna informacja o Urlach opisuje je tak samo, jak przed wiekiem>>Wieś Urle leży wśród sosnowych lasów, które tworzą swoisty mikroklimat. Są tu dobre warunki do kąpieli i plażowania nad czystym, płytkim Liwcem.<<”
Klimatyczne walory Urli mieli odkryć lekarze z carskiego garnizonu, pozostawionego tam po Powstaniu Styczniowym.(…) Potwierdzić je zaś mieli ówcześni lekarze warszawscy, którzy zachęcali osoby ze schorzeniami górnych dróg oddechowych do spędzania tutaj wakacji.
*W opisie korzystaliśmy z książki pt. Urle. Letnisko w latach 1880-1939.opac. Anna Ziółkowska, Urle 2008.

BOGACTWO MOŻLIWOŚCI

Urle, Borzymy, Jadów to miejscowości położone nad Liwcem. To płytka rzeka, którą można przejść wpław lub przepłynąć kajakiem. W pobliskich lasach znajdziesz też ścieżki rowerowe, doskonale nadają się one także na piesze wycieczki, biegi (nie tylko letnie, ale też na nartach biegowych) czy wyprawy po borówki czy grzyby:)

Latem w Borzymach organizowane są także wydarzenia kulturalne takie jak koncerty.

Już wkrótce na terenie Ośrodka pojawią się hamaki!

Chcesz zobaczyć jurtę i domki na żywo? Zadzwoń do nas i umów się na spotkanie!

Urle