INTENSYWNY WEEKENDOWY WARSZTAT ASHTANGI

PROWADZI: Ewa Makowska

CHARAKTER WARSZTATU:
Krótko i intensywnie
Największy nacisk będzie położony na płynność i oddech
Dynamiczna praktyka nakierowana na rozgrzanie, oczyszczenie i rozbudzenie ciała.
Medytacja, Pranayama, Powitanie Słońca, Powitanie Księżyca, Trataki, PSP, oraz część warsztatowa

INFORMACJE DODATKOWE:
Dwa posiłki wegańskie
Noclegi w domkach 5 osobowych (pokoje 2 i 1 osobowe)
Ćwiczymy w jurcie lub na sali
Okolica atrakcyjna przyrodniczo, lasy, blisko rzeka

 

 TERMIN
12-14.04.2019 r

 

PRZYJAZD / WYJAZD:

Piątek 12 kwietnia – przyjazd do 17:30
Wyjazd w niedzielę 14 kwietnia około godziny 19 (po kolacji)

KOSZT (CENA ZAWIERA NOCLEG I WYŻYWIENIE WEGAŃSKIE):

575 zł
525 zł – cena dla osób dla których jest to kolejny wyjazd

 

REZERWACJA:

Liczba miejsc ograniczona
Wymagane zgłoszenie oraz zaliczka (200 zł – płatna do 1 lutego i bezzwrotna po terminie 1 kwietnia)
Numer konta zostanie podany po przyjęciu zgłoszenia ashtangavinyasayoga.pl@gmail.com

 

PROWADZĄCA Ewa Makowska:

Joga jest moją życiową pasją od 16 lat. Od 12 lat praktykuję Ashtanga Yogę i jestem jej dyplomowanym nauczycielem po kursie prowadzonym przez Basię Lipską. Na różnych etapach swojej drogi spotkałam wielu nauczycieli. Uczyłam się od Nich poprzez uczestnictwo w zajęciach, warsztatach, wykładach oraz poprzez asystowanie. Ukończyłam również kurs instruktora sportu.

Obecnie rozwijam swoją praktykę pod okiem Saraswathi w Mysore w Shri K. Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Institute w Indiach. Nauczam Pierwszej (Yoga Chikitsa) i Drugiej (Nadi Shodhana) Serii Ashtanga Vinyasa Yogi a także Pranayamy. Ashtanga oznacza Osiem Członów Yogi – dlatego traktuję praktykę jako całość – osiem aspektów jogowego życia.

Nauczaniem Jogi zajmuję się 14 lat. Obecnie uczę głównie w Warszawie ale współpracuję ze szkołami i uczniami w Krakowie, Łodzi i Poznaniu, gdzie prowadzę dla nich warsztaty oraz cykliczne zajęcia. Organizuję również kilkudniowe warsztaty wyjazdowe zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych oraz dla nauczycieli.

Joga jest praktyką, która nauczyła mnie postrzegać człowieka jako całość i jednocześnie dała szansę uzdrowienia tam, gdzie akademickie i medyczne podejście zamknęło swe drzwi. Sama przeszłam daleką drogę od bycia schorowaną do poczucia zdrowia, a tej przemiany dokonałam za pomocą praktyki Jogi i ciężkiej pracy. Dlatego Joga jest dla mnie, nie tylko ścieżką rozwoju ale przede wszystkim narzędziem do uzdrawiania człowieka na wielu poziomach.

Wielu aspektów, których nauczam – doświadczyłam na sobie. Przez te wszystkie lata na moich zajęciach pojawiła się niezliczona ilość osób, których życie postawiło pod przysłowiową ścianą zarówno w kwestii zdrowia, jak również w innych aspektach. Właśnie takim ludziom najchętniej pomagam, o ile są gotowi wykonać głęboką, rzeczywistą, wielokrotnie trudną pracę, bez względu na stan w jakim się znajdują.

Mam doświadczenie w pracy z ludźmi przewlekle chorymi, po wypadkach, z najróżniejszymi kontuzjami, z problemami emocjonalnymi, z osłabionymi fizycznie i psychicznie, w aspekcie rehabilitacyjno-sprawnościowym, z osobami w podeszłym wieku, z kobietami w ciąży oraz ze sportowcami, dla których jest to uzupełnienie treningu właściwego, naprawianie ciała po urazach oraz łagodzenie negatywnych skutków danej dyscypliny sportowej. Jednym zdaniem to, czym się zajmuję to terapia poprzez jogę.

Uczę Ashtangi również osoby zdrowe, które chcą rozwijać swoją praktykę za świadomością i zrozumieniem oraz pragną nabyć umiejętność samodzielnej praktyki i autokorekty.

 

Zapraszamy!