WIOSENNY DETOKS Z JOGĄ

PROWADZI: Monika Mlynarczyk

Detoks kojarzy Ci się z nudnymi potrawami, mdłymi kleikami z kaszy jaglanej i niesmacznymi zielonymi sokami?
Czas to zmienić!
Zapraszam Cię na 3 dniowy wiosenny detoks w dwóch opcjach do wyboru!

Opcja „surowa uczta”

Polecana osobom na diecie „wszystkożernej” oraz tym, które nie przeprowadzały nigdy wcześniej detoksu. 3 pyszne posiłki dziennie oparte na owocach, zielonych liściach, surowych warzywach nisko skrobiowych i orzechach. Żadnego glutenu, sztucznego cukru czy nabiału, dieta idealna dla wszystkich. Śniadania będą składać się z soczystych i słodkich owoców by nawodnić ciało po nocy i dodać energii. Obiady i kolacje to wytrawne surowe potrawy z dużą ilością zielonych liści, które pomagają oczyścić jelita.

Opcja „owocowe szaleństwo”
Zalecana dla osób na surowej diecie lub tych, które niejeden detoks mają już za sobą. Wszystkie 3 posiłki będą składać się wyłącznie ze świeżych owoców, które oczyszczają nasze ciało na poziomie komórkowym, nawadniają i dodają energii.

Niezależnie od wybranej opcji, dla każdego uczestnika przewidziana jest formuła ziołowa wspierająca nerki, którą będziemy popijać przez cały dzień.

DLACZEGO TO DZIAŁA?
Świeże owoce i warzywa zawierają mnóstwo wody strukturalnej, takiej, która jest najłatwiej przyswajana przez nasze komórki. Lepiej nawodnione komórki to sprawniej krążąca limfa, będąca rodzajem “kanału ściekowego”: limfa zbiera wszystkie toksyny i odprowadza je do nerek gdzie toksyny są odfiltrowywane i następnie wydalane z moczem. Ponadto, surowizna zawiera więcej witamin i składników odżywczych, które tracimy podczas obróbki termicznej.

CZY OD TAKIEJ ILOŚCI OWOCÓW NIE DOSTANĘ CUKRZYCY?
NIE! Powodem cukrzycy jest nie cukier, a połączenie cukru z tłuszczem – tłuszcz, który trawi się wolniej blokuje wchłanianie cukru, który krąży po krwiobiegu. Obecnie coraz głośniej mówi się, że główną przyczyną cukrzycy jest spożywanie produktów odzwierzęcych, nie owoców. Poza tym, należy rozróżnić fruktozę naturalnie występującą w owocach od cukru, którego używamy by słodzić potrawy. Ten drugi jest substancją wyizolowaną, oddzieloną od reszty rośliny. Kiedy zjadamy cały owoc – wraz z zawartą z nim wodą, błonnikiem, witaminami i wszystkimi substancjami odżywczymi – nasze ciało reaguje zupełnie inaczej niż na batonika zawierającego kilka łyżeczek cukru, niemało tłuszczu oraz inne dodatki. Owoce to nasz najbardziej naturalny pokarm. Osobom nieufnym polecam wybranie opcji „surowa uczta”.


DETOKS TO JEDNAK NIE TYLKO DIETA
Detoks przebiega na wszystkich poziomach: fizycznym, emocjonalnym, duchowym… Dlatego będziemy się wspomagać różnymi technikami. Po pierwsze, towarzyszyć nam będzie powięziowa joga yin, najlepszy pomocnik detoksu.

Powięź jest tkanką ściśle związaną z układem limfatycznym – to właśnie powięź odpowiedzialna jest za wychwytywanie toksyn i przekazywanie ich do limfy oraz nawilżenie wszystkich komórek czystą, odfiltrowaną przez nerki, limfą. Pracując z powięzią, pomagamy swojemu ciału usuwać toksyny z tkanek i wydalać je z organizmu. Ponadto, podczas sesji będziemy skupiać się na meridianie nerek by usprawnić ich pracę.

Drugim narzędziem będzie słynne jogiczne Surya Namaskar czyli Powitanie Słońca. Jest to dynamiczna praktyka przyspieszająca krążenie płynów w naszym ciele i tradycyjnie uważa się, że wspomaga proces detoksykacji oraz dodaje energii.
A ponieważ detoks ciała pociąga za sobą również detoks emocjonalny i duchowy, wspomagać się będziemy również medytacją, która uspokoi umysł i pozwoli przyjrzeć się swoim emocjom.

Program przewiduje wykład na temat surowej diety oraz detoksu – abyście wiedzieli, czego się spodziewać. Proponuję Wam również indywidualne spotkania podczas których chętnie opowiem o surowej diecie, detoksie, ziołach czy jodze. Przez cały czas trwania warsztatów można porozmawiać ze mną (joga, detoks, surowa dieta) lub moim partnerem, od roku na witariańskiej ścieżce, prowadzącym stronę Kuchnia kolorów – życie po krawędzi talerza (surowa dieta, zioła).

WSTĘPNY PROGRAM 
 (godziny mogą ulec zmianie)

Czwartek
20:00 przyjazd do ośrodka, zakwaterowanie, lekka kolacja
21:00 spotkanie organizacyjne

Piątek i sobota
8:00 Surya Namaskar – poranna medytacja i Powitania Słońca
10:00 śniadanie
11:00 surowa dieta i detoks – czego się spodziewać?
11:30 – 13:00 czas wolny
13:00 obiad
14:00-16:00 czas wolny
16:00 praktyka powięziowej jogi yin
18:00 kolacja
19:00 wieczorna medytacja
20:00-22:00 czas wolny
22:00 cisza nocna

Niedziela
8:00 Surya Namaskar – poranna medytacja i Powitania Słońca
10:00 śniadanie
11:00 pożegnalna praktyka jogi yin
13:00 obiad
– medytacje Osho (Dynamiczna, Kundalini, Nataraj)
– nauka dotyku pełnego obecności
– nauka oddechu uwalniającego emocje
– wsłuchiwanie się w swoje ciało i podążanie za jego impulsami
– nauka tantrycznego oddechu w parach
– uzdrawianie grupowe

PROWADZĄCA Monika Mlynarczyk:
Zapytana od kiedy praktykuję jogę zawsze wpadam w lekką panikę, ponieważ odpowiedź brzmi: nie wiem. Już jako nastolatka podejmowałam próby pracy z ciałem szukając inspiracji w książkach i w internecie. Mimo to pierwsze lekcje jogi z nauczycielem (podjęte na poważnie w 2012 roku) bardzo mnie denerwowały – wszystko, od spokojnego głosu prowadzącej po długie trwanie w męczących pozycjach, wywoływało we mnie bunt. Czułam jednak transformującą moc jogi i mimo licznych przeprowadzek i braku stałości w moim życiu, jedno się nie zmieniało: joga. Obecnie prowadzę w Lublinie kameralne studio jogi Złap balans gdzie dzielę się moją wiedzą i pasją do pracy z ciałem łącząc w mojej praktyce różne metody.


Surowa dieta przyszła do mnie sama, kiedy to nagle poczułam chęć na surowe owoce i warzywa. Postanowiłam spróbować tego stylu odżywiania przez tydzień i poczułam się tak dobrze, że do tej pory (a minęło już prawie 1,5 roku!) nie zakończyłam tego eksperymentu odkrywając codziennie na nowo jak niesamowite jest ludzkie ciało i jaka siła tkwi w surowych owocach i warzywach.

Ponieważ moja jogiczna ścieżka była wyboista i kręta – rozumiem frustrację osób początkujących i wiem jak ciężko wyciszyć umysł kiedy wszystko w środku buzuje. Dlatego – jeśli masz ochotę wziąć udział w warsztacie, ale boisz się, że nie dasz rady bo nigdy wcześniej nie praktykowałeś/aś jogi – po prostu zgłoś mi ten fakt, będę Cię miała na oku 😉 by wprowadzić Cię bezpiecznie krok po kroku w ten wspaniały świat.

Podczas całego trwania warsztatów będę odpowiadać na wszystkie Wasze pytania odnośnie surowej diety, detoksu czy jogi. Objawy detoksu mogą być uciążliwe więc – w miarę możliwości – nastaw się na odcięcię od codzienności i pozwól sobie zatopić się w tu i teraz.

 

TERMIN:
14.03-17.03.2019 r.

KOSZT:
Cena za warsztat przy zgłoszeniu do końca roku 2018 549 zł/os
Cena po 1 stycznia 2019: 599 zł/os
Cena zawiera:
– 3 noclegi w komfortowych domkach 4- i 5- osobowych
– pełne wyżywienie witariańskie lub frutariańskie (do wyboru): 3 śniadania, 3 obiady i 3 kolacje
– zioła wspierające proces detoksu
– 3 dynamiczne 1,5 godzinne praktyki Powitania Słońca
– 3 wyciszające 2 godzinne praktyki powięziowej jogi yin
– 3 medytacje prowadzone
– półgodzinny wykład na temat surowej diety i detoksu
– indywidualne spotkania z prowadzącą podczas których można poruszyć temat diety, detoksu, surowej diety itd.

 ZAPISY:
zlapbalans.joga@gmail.com

Ilość miejsc ograniczona – wymagana wcześniejsza rezerwacja. Gwarancją miejsca jest dokonanie zaliczki w wysokości 200 zł (można płacić w ratach) do 5 lutego 2019. W przypadku odwołania uczestnictwa po tym terminie, zaliczka nie podlega zwrotowi.
Warsztaty odbędą się w przypadku zebrania minimalnej liczby chętnych (10 osób).

 

Zapraszamy!