Zrób rezerwację teraz

ALEKSANDER PORAJ -żAKIEJ

Odnajdź swój ZEN

Nauczyciel ZEN

Mistrz Zen świeckiej linii Pusta Chmura, teolog i religioznawca. Ukończył studia teologiczne i religioznawstwo we Freiburgu (Niemcy) oraz Granadzie (Hiszpania). Były prezes sieci klinik psychosomatycznych z siedzibą w Berlinie. Twórca Akademii Psychosofii w Hiszpanii. 

Po 20 latach praktyki został nauczycielem zen. W 2010 r. otrzymał tytuł mistrza zen, jako jeden z trzech następców benedyktyna i mistrza zen Willigisa Jägera. Obecnie jest dyrektorem duchowym Centrum Uważności i Medytacji Benediktushof w niemieckim Holzkirchen, który należy do największych ośrodków tego typu w Europie. Aleksander Poraj-Żakiej jest współinicjatorem niemieckiej Fundacji Mądrość Wschodu i Zachodu oraz Polsko–Niemieckiej Fundacji Willigisa Jägera. 

Razem z Willigisem Jägerem zainicjował powstanie Instytutu Mądrość Wschodu i Zachodu utworzonego przy Uniwersytecie Alberta-Ludwika we Freiburgu. Ze swoimi uczniami spotyka się podczas kursów i wykładów w całej Europie. W Polsce prowadzi cykl warsztatów integrujących psychologię z duchowością. 

Przebudzenie w duchu ZEN

„Praktyka zen uświadamia, że wdzięcznością jest samo życie przeżywające się jako takie, jakie jest. Nie ma do niego żadnej alternatywy. Jedyne, co można zrobić, to przeżywać je, przyjmując wszystko, co się pojawia właśnie z wdziękiem, czyli oddając się temu z pasją, w całości.”

Aleksander Poraj-Żakiej