Zrób rezerwację teraz

Teren ośrodka

Naturalne wyciszenie w samym sercu sosnowego lasu

Jedność - Ty i natura

Po przekroczeniu bram ośrodka zanurzasz się w soczystej zieleni i stajesz się częścią unikatowego mikroklimatu.  Wśród licznych drzew liściastych i starych sosen ukryte są drewniane huśtawki, hamaki i ławeczki zapraszające do wypoczynku i relaksu. W koronach drzew królują ptaki, których śpiew rozbrzmiewa od wczesnej wiosny, a nieskrępowane niczym wiewiórki oddają się radosnej zabawie. One też czują się u nas dobrze. 

5 hektarów lasu, otacząjących Oddechowo, jest skarbnicą unikatowych gatunków ziół, krzewów, grzybów oraz monumentalnych starych sosen. 

nowoczesność i tradycja

Naturalna prostota

Jurty i sale do jogi

Wszystkie nasze obiekty wykonane są z naturalnych materiałów, a ich nowoczesne bryły architektoniczne spójnie wtapiają się w strukturę lasu, tworząc jedność. 

Stworzyliśmy dla Was niezwykłe przestrzenie warsztatowe. W otoczeniu drzew stoją dwie drewniane jurty mongolskie wykonane z ekologicznych surowców. Zbudowane zostały wg tradycji siegąjącej V w p.n.e. – na planie koła. Zaokrąglone wnętrze jurty sprawia, że czujemy się w niej bezpiecznie, zupełnie jak w domu.

Przestrzenna sala idealnie sprawdza się do prowadzenia medytacji, jogi i warsztatów rozwojowych. Elementy drewniane tworzone były przez mistrzów sztuki stolarskiej z Podhala, którzy połączyli tradycję z nowoczesnością.

Przytulny chill room („Pokój tej CHWILI„) z widokiem na las i ogród różany, znajduje się obok jadalni. Możesz się tu zatrzymać, odpocząć, odetchnąć czy przeczytać ciekawą lekturę. W naszej chilloutowej biblioteczce z pewnością znajdziesz coś dla siebie. 

Tu kubek kawy smakuje zupełnie inaczej i naprawdę odświeża. Chwilo trwaj!

Energia ukryta w kamieniach

Nasze miejsca mocy

Kamienny Krąg i Spirala Energetyczna - mądrość przodków

Na terenie ośrodka napotkasz miejsca, które z pewnością Cię zaintrygują. To sekret naszej siły, czyli miejsca mocy. Zostały stworzone przez wybitnego geomantę Leszka Matelę. 

Spirala Energetyczna to miejsce silnie oddziałujące na organizm człowieka. Spacerując po spirali w określonym porządku, uwolnisz blokady i napięcia, a w ich miejsce przywitasz energię witalną, harmonizującą i wzmacniającą ciało oraz duszę.

Kamienny Krąg sprzyja odnajdywaniu życiowej równowagi oraz harmonii z Ziemią. Aby wchłonąć niewidzialną i trudną do uchwycenia energię, potrzebna jest otwartość umysłu na nowe doświadczenie. Warto pomedytować we wnętrzu Kręgu, dotknąć kamieni oraz odetchnąć leśnym powietrzem.

Ogród ZEN - doświadczenie pustki

Ogród ZEN to pomniejszona kopia słynnego ogrodu przy świątyni w Ryoan-ji koło Kioto. Ogrody suchego krajobrazu, nazywane po japońsku Karesansui, nie są przeznaczone do spacerowania, lecz służą wyciszeniu i uspokojeniu umysłu.

Istotę ogrodów ZEN określają cztery zasady: harmonia, szacunek, czystość i spokój.

Według naukowców ogrody ZEN mają oddziaływać bezpośrednio na podświadomość widza poprzez puste przestrzenie pomiędzy nimi. Takie wykorzystanie wolnych obszarów wydaje się świetną ilustracją do pojęcia siunjaty z filozofii mahajany, która głosi między innymi, że wszelkie byty są jedynie zawirowaniami pustki.

To kolejne miejsce, w którym możesz przystanąć, zatrzymać się i usłyszeć siebie.

Zobacz WIĘCEJ

Sprawdź, co mogło Ci umknąć