Zrób rezerwację teraz

Okolica Oddechowa

W ciszy usłyszysz siebie

Zaczerpnij energię z natury

Przyroda w Oddechowie koi zmysły i przynosi ulgę, niweluje stres i przywraca spokój wewnętrzny. Zieleń drzew, zapach sosnowego lasu, śpiew ptaków i bliskość urokliwej rzeki Liwiec naturalnie koją duszę. Czysta, płytka, o wartkim nurcie, to rzeka doskonała do bezpiecznych kąpieli i spływów kajakowych.  Kontakt z naturą zapewnia głęboki odpoczynek i regeneruje. Staje się  źródłem inspiracji, otwiera nowe perspektywy i wzmacnia zdrowie psychiczne oraz poczucie równowagi.

Kilka faktów o tym, co daje nam natura
10 minut w lesie obniża ciśnienie krwi.  

20-minutowy spacer  poprawia nastrój.  

Godzina wśród drzew wyostrza uwagę. Bliskość przyrody jest pomocna  w walce z depresją, lękiem oraz deficytem uwagi. 

Natura jest Twoim najlepszym terapeutą, wróć do korzeni.

Uzdrowisko Urle

Porywająca historia terenów wokół Oddechowa

Mikroklimat, który leczy

Urle już dawno były uznawane za miejsce wyjątkowe.  W okresie międzywojennym w wielu przewodnikach pisano: 

„(…) obfitość balsamicznego powietrza i ocean bezbrzeżnie błogiego spokoju. Oto warunki dla tych, którzy chcą zasilić płuca i nerwy (…)”.

Opinie lekarzy zaświadczały, że tutejszy mikroklimat zbawiennie wpływa na górne drogi oddechowe, wspomaga leczenie anemii i wzmacnia organizm. 

To między innymi tutaj Bolesław Prus pracował nad powieścią „Emancypantki”. To tutaj urlopy spędzał Leopold Staff z żoną Heleną z Lindenbaunów. To tutaj niejedne wakacje przeżył historyk Szymon Kobyliński oraz doktor filozofii Tadeusz Kotarbiński. Wielki sentyment do Urli miał również pisarz Jerzy Seweryn. W powieści „Za jeden uśmiech Joanno” co kilka stron pojawia się wątek związany z Urlami.

Zobacz więcej

Sprawdź, co mogło Ci umknąć