Zrób rezerwację teraz

Igor Kufayev

Odkryj swój potencjał

Przebudzenie świadomości

Urodził się w Taszkiencie w Uzbekistanie. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Petersburgu. Jako artysta, nauczyciel Advaity Tantry oraz założyciel organizacji Flowing Wakefulness.

Igor Kufayev od dwóch dekad pełni rolę przewodnika duchowego w przebudzeniu świadomości skupionej w sercu. Mówi z poziomu bezpośredniej realizacji Jedności, inspiruje poszukiwaczy prawdy na całym świecie do rozpoznania swojego pełnego potencjału, obecnego w ludzkim ciele.

Świadomość oddechu

„Świadome oddychanie, skupiające uwagę na procesie oddychania, to praktyka, która istnieje od tysięcy lat i ma korzenie w różnych tradycjach duchowych i uzdrawiających.

W ostatnich latach nie tylko praktykujący jogę i medytację zwracają uwagę na oddech. Tak świadomy. Lekarze i biegacze również podkreślają znaczenie oddychania. Co więcej, gdy chcemy się wyciszyć lub zredukować poziom stresu – wiemy, że najlepszym lekarstwem jest skupienie się na oddechu.

Badania naukowe potwierdzają, że świadome oddychanie przynosi liczne korzyści fizyczne, psychiczne i emocjonalne. Na najbardziej podstawowym poziomie świadome oddychanie polega na zwracaniu uwagi na swój oddech i celowym dostosowywaniu go w celu osiągnięcia określonego rezultatu. Może to oznaczać spowolnienie oddechu w celu zmniejszenia niepokoju, głębsze oddychanie w celu zwiększenia dotlenienia i poziomu energii lub skupienie się na odczuwaniu oddechu w celu promowania uważności i świadomości chwili obecnej.”

Igor Kufayev