Zrób rezerwację teraz

Miguel Lourenco w Oddechowie

Dźwiękoterapia: ukojenie dla duszy i ciała

Dźwiękoterapia to fascynująca metoda stymulacji wibroakustycznej, która korzystnie wpływa na naszą psychikę i ciało poprzez instrumenty idiofoniczne, takie jak misy tybetańskie. Regularne sesje z misami tybetańskimi pozwalają na głęboki relaks oraz uwolnienie nagromadzonych napięć, które często trwają w nas latami.

Dzięki wibracjom generowanym podczas sesji, możliwe jest osiągnięcie stanu głębokiego relaksu. Wibracje te mają taką samą długość fali jak fale mózgowe podczas głębokiego snu. Dźwięki mis zmieniają częstotliwość fal mózgowych z Beta na Alfa oraz Theta, które występują podczas snu, relaksu, medytacji i marzeń sennych, przynosząc ukojenie.

Wibracje mis tybetańskich mają zbawienny wpływ na naszą psychikę oraz całe ciało. Są przenoszone w głąb ciała przez wodę znajdującą się w naszym organizmie, stając się przewodnikiem fali, która dociera do naszych organów, pobudzając je do regeneracji.

Masażu misami tybetańskimi może nauczyć się każdy z nas. Choć to nic trudnego, warto przeszkolić się u mistrza tej dziedziny. W czerwcu w Odechowie odbył się kameralny kurs z użyciem mis terapeutycznych, który poprowadził Miguel Lourenco.

Miguel Lourenco - niezwykła historia o pasji i powołaniu

 
Poznajcie Miguela Lourenco, byłego dyrektora działu IT w branży automotive, który przez problemy zdrowotne odkrył nowe życie. Stres i długie godziny w pozycji siedzącej oraz praca przy komputerze doprowadziły u Miguela do zwyrodnień w nadgarstku. Ból był tak silny, że utrudniał wykonywanie codziennych, nawet najprostszych czynności. Pewnego dnia Miguel natknął się na stoisko z misami tybetańskimi. Pomimo sceptycyzmu zgodził się, aby sprzedawca zademonstrował mu działanie misy na chorym nadgarstku. Podczas pokazu poczuł silne mrowienie, które go zaciekawiło. Postanowił kupić misę. Pracował z nią regularnie przez kilka tygodni. co z czasem sprawiło, że bóle nadgarstków ustąpiły, a ręce odzyskały pełną sprawność.
 
W tamtym czasie Miguel nie podejrzewał, że misy już na stałe zagoszczą w jego życiu. Niedługo po tym doświadczeniu zrezygnował z pracy i zaczął propagować ideę masażu misami terapeutycznymi. W jego seminariach, w samej tylko Portugalii, wzięło udział ponad 2000 osób. Miguel jest częstym gościem portugalskiej telewizji, gdzie opowiada o misach dźwiękowych i gongach, które stały się jego pasją i narzędziem do pracy relaksacyjnej i terapeutycznej.

Szkolenie z masażu misami tybetańskimi ACAMA

Uczestnicy z całej Polski przyjechali, aby zgłębić tajniki dźwiękoterapii pod okiem doświadczonego mistrza. Przez kilka dni, kursanci intensywnie pracowali, ucząc się technik masażu i poznając dobroczynne działanie wibracji mis.

Szkolenie zakończyło się uroczystym wręczeniem certyfikatów. Każdy z uczestników otrzymał oficjalne potwierdzenie ukończenia kursu, co nie tylko dodało prestiżu, ale także otworzyło nowe możliwości w zakresie prowadzenia sesji dźwiękoterapii. Atmosfera była pełna entuzjazmu i inspiracji, a zdobyte umiejętności pozwoliły kursantom na dalszy rozwój w tej niezwykłej dziedzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *