Zrób rezerwację teraz

Nauki Bhante Sambodhi w Oddechowie w poniedziałki i czwartki

Wydarzenie: Nauki Bhante Sambodhi w Oddechowie

Prowadzący: Bhante Sambodhi

Data: W każdy poniedziałek i czwartek w terminie od 13.05  do  14.07 z wyjątkiem 20-27.05

Drodzy,

Bhante Sambodhi będzie przebywał w Polsce, praktykując i nauczając pomiędzy 13. maja a 14. lipca. Wydarzenie i pobyt mnicha organizuje wspólnota tworząca Polski Związek Wczesnego Buddyzmu we współpracy z Fundacją Theravada. 

Bhante Sambodhi będzie spędzał czas w chatce w Urlach, w tej samej miejscowości, w której znajduje się centrum medytacyjne Oddechowo. Właśnie w Oddechowie poprowadzi tygodniowe odosobnienie medytacyjne w terminie 20-27 maja, oraz przez cały okres jego pobytu (13.05 – 14.07) będzie nauczał 2 razy w tygodniu w każdy poniedziałek i czwartek (oprócz okresu odosobnienia). 

W niemalże każdy poniedziałek i czwartek Bhante Sambodhi będzie dawał nauki w jurcie w Oddechowie. Będą odbywały się one w godzinach od 18.45 – 20.45. To idealny czas, ponieważ pociąg z Warszawy przyjeżdża na stację Urle o godzinie 18.23, a jedzie z powrotem o 21.08. Ze stacji do ośrodka Oddechowo idzie się maksymalnie 10 minut, więc każdy zdąży na pociąg. Rozkład jazdy: https://www.mazowieckie.com.pl/sites/default/files/docs/R6_60%20Warszawa-Ma%C5%82kinia%2010%20XII-31%20I.pdf

Podczas poniedziałkowych spotkań będzie bardziej nieformalna atmosfera, planowana jest sesja medytacja oraz dyskusja o Dhammie. Spotkania będą odbywały się wyłącznie w języku angielskim, bez tłumaczenia, ponieważ Bhante nie lubi nauczać z tłumaczeniem i uważa, że powinniśmy uczyć się angielskiego, czyli języka, w którym jest największy dostęp do Dhammy. Natomiast czwartkowe spotkania będą bardziej formalne, będzie na nich mowa Dhammy, medytacja i sesja pytań i odpowiedzi, i co drugie spotkanie będzie tłumaczone konsekutywnie na język polski.

Jurta w Oddechowie może pomieścić około 40 osób, więc mamy nadzieję, że wystarczy miejsca dla wszystkich zainteresowanych.

Spotkania w Jurcie są darmowe, wystawione będą puszki na darowizny dla chętnych.

O prowadzącym

Czcigodny Bhante Sambodhii urodził się w połowie lat sześćdziesiątych w jednym z najbardziej zlaicyzowanych krajów na świecie, który wtedy nazywany był Czechosłowacją, a obecnie Republiką Czeską. Wychowany jako ateista, od wczesnych lat bardzo interesował się „twardą” nauką, skończył jako absolwent studiów z matematyki i fizyki.

Następnie podjął studia podyplomowe w dziedzinie „miękkiej” nauki, psychologii, które doprowadziły go w 1992 roku do zetknięcia się z medytacją buddyjską. Wtedy porzucił psychologię i przez sześć lat pracował jako dziennikarz, tłumacz i redaktor w wydawnictwie, jednocześnie podążając ścieżką Dhammy Buddhy jako świecki praktykujący. W 1995 r. po raz pierwszy udał się do Birmy, gdzie tymczasowo wyświęcił się na mnicha, by przez 10 miesięcy praktykować medytację vipassany w ośrodku medytacyjnym w tradycji Mahasiego Sayadawa w Yangon.

Jego późniejsze święcenia na bhikkhu miały miejsce w 2000 roku w leśnym klasztorze Pa Auk’a na południu Birmy, gdzie przez dwa lata przeszedł intensywny trening medytacji samathy. Następnie przeniósł się na Sri Lankę, gdzie spędził z przerwami 12 lat, będąc głównie związany z leśną tradycją Galduwy. Kilka z tych lat spędził w samotności, w prostych odludnych chatkach, w rejonie Lagalla.

Poza powiązaniami z zarówno birmańską jak i syngaleską tradycją, spędził również sporo czasu w klasztorach na Zachodzie z linii Luang Por Chah, gdzie odniósł ogromne korzyści z zaczerpniętych tam nauk.

Informacje szczegółowe

Dokładny plan wszystkich nauk w terminie od 13.05  do  13.05

13. maj – Bhante Sambodhi przyjeżdża do Polski.

16. maj (czwartek) – Spotkanie w jurcie: mowa Dhammy, medytacja, Q&A [POL]

20-27. maj – Odosobnienie w Oddechowie [ENG] (informacje poniżej)

30. maj (czwartek) – Spotkanie w jurcie: mowa Dhammy, medytacja, Q&A [ENG]

3. czerwiec (poniedziałek) – Spotkanie w jurcie: medytacja, dyskusja o Dhammie [ENG]

6. czerwiec (czwartek) – Spotkanie w jurcie: mowa Dhammy, medytacja, Q&A [POL]

10. czerwiec (poniedziałek) – Spotkanie w jurcie: medytacja, dyskusja o Dhammie [ENG]

13. czerwiec (czwartek) – Spotkanie w jurcie: mowa Dhammy, medytacja, Q&A [ENG]

17. czerwiec (poniedziałek) – Spotkanie w jurcie: medytacja, dyskusja o Dhammie [ENG]

20. czerwiec (czwartek) – Spotkanie w jurcie: mowa Dhammy, medytacja, Q&A [POL]

24. czerwiec (poniedziałek) – Spotkanie w jurcie: medytacja, dyskusja o Dhammie [ENG]

27. czerwiec (czwartek) – Spotkanie w jurcie: mowa Dhammy, medytacja, Q&A [ENG]

1. lipca (poniedziałek) – Spotkanie w jurcie: medytacja, dyskusja o Dhammie [ENG]

8. lipca (poniedziałek) – Spotkanie w jurcie: medytacja, dyskusja o Dhammie [ENG]

11. lipca (czwartek)  – Spotkanie w jurcie: mowa Dhammy, medytacja, Q&A [POL]

14. lipca (niedziela) – Bhante Sambodhi wraca do Czech.

Uwaga: Bhante będzie chciał dwa razy pójść na Tudong, w związku z tym mogą być odwołane niektóre ze spotkań. Będziemy o tym informować na bieżąco, gdyż zależy to od pogody.

Zapisy oraz pytania

theravada.odosobnienia@gmail.com

Koszt wydarzenia

Nazwa
Cena
Dodatkowe informacje
Nauki Bhante Sambodhi w Oddechowie
za darmo

Zapisz się na wydarzenie

Odezwiemy się do Ciebie z potwierdzeniem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *