Zrób rezerwację teraz

Odosobnienie medytacyjne ZEN (5 dni), Alexander Poraj-Żakiej

Wydarzenie: Odosobnienie medytacyjne ZEN (5 dni)

Prowadzący:  mistrz zen Alexander Poraj-Żakiej

Data: 1-5. 05. 2024

Zen pozostaje zawsze zen. To, co się stale zmienia, to jest jego sposób praktykowania, który jest zależny od tradycji, historii i konkretnego mistrza, zwany linią zen. Linia Willigisa Jägera „Pusta Chmura” kładzie szczególny nacisk na praktykę zen w XXI wieku i w kulturze Zachodu, wychodząc z założenia, że istota zen nie przynależy do żadnej religii ani filozofii.

Sesshin

Jest to okresowe odosobnienie, czas intensywnej praktyki medytacyjnej (zazen). Praktykowany jest nie tylko w klasztorach, ale także w świeckich grupach adeptów zen. Okresy medytacyjne przerywane są snem, posiłkami, czasami pracą, jednak nawet wtedy jest to rodzaj praktyki medytacyjnej. Podczas sesshin odbywają się teisho – wykłady mistrza zen oraz dokusan – indywidualne rozmowy mistrza z uczniem.

Setsu oznacza „dotknąć”, „doświadczyć”, „napotkać”, a shin– „serca”, „umysłu”, „ducha”

Zazen

Zazen, dzięki któremu ćwiczymy uważność (obecność), jest po prostu przerywaniem wędrówek w stworzonych przez siebie pejzażach myślowo- obrazowych. Jest świadomym przerywaniem ucieczki od chwili obecnej. Podczas siedzenia konfrontujemy się bezpośrednio z rzeczywistością, ale bez pośrednictwa myśli, wyobrażeń czy fantazji. Zazen (siedzenie w ciszy) nazywany jest w tradycji zen naszą prawdziwa naturą, byciem tu i teraz, pełną obecnością oraz urzeczywistnieniem.

O prowadzącym

Alexander Poraj-Żakiej – Mistrz zen świeckiej linii Pusta Chmura, doktor teologii. Oficjalny następca Willigisa Jägera. Obecnie dyrektor Centrum Rozwoju Osobistego, Uważności i Medytacji Benediktushof w Holzkirchen (Niemcy), który jest jednym z największych ośrodków tego typu w Europie. Coach i doradca biznesu. Pracował w koncernie Böhringer Ingelheim, w firmie consultingowej Pape AG w Monachium oraz jako prezes sieci Klinik Psychosomatycznych z siedzibą w Berlinie. Współtwórca trzech Fundacji Mądrość Wschodu i Zachodu – niemieckiej, hiszpańskiej i polskiej. Prowadzi wykłady, kursy i warsztaty w całej Europie. Autor książek poświęconych praktyce zen oraz coachingowi.

Informacje szczegółowe

Sesshin rozpoczyna się w środę kolacją o godz.18.00, a kończy w niedzielę obiadem o godz.12.00.

Dojazd własny. Organizatorzy nie zapewniają ubezpieczenia.

Opłata – sesshin w Oddechowie, Urle /pod Warszawą/

2100 zł – obejmuje zakwaterowanie w domkach z pokojami 2 i 3 osobowymi z łazienką oraz pełne wyżywienie wegańskie (3 posiłki) w ciągu dnia, wykłady oraz praktykę /cena może zmienić się po nowym roku w związku z aktualizacją cennika przez ośrodek Oddechowo/

Zaliczka – 300 zł płatna do 2 tygodni od zapisów (bezzwrotna, może być jednorazowo przeniesiona na inny kurs lub sesshin). Pozostała kwota płatna na miejscu gotówką.

Nr konta: 47 1090 2398 0000 0001 1870 6463, Fundacja Mądrość Wschodu i Zachodu

IBAN: PL

SWIF: WBKPPLPP

opis przelewu: imię, nazwisko, Sesshin Zen, miejsce/termin

Zapisy oraz pytania

Agnieszka Bonar

mail: agnieszka.bonar@jagerfundacja.pl

tel. 694-463-015

Więcej informacji:

https://jagerfundacja.pl/sesshin-zen-linii-pusta-chmura/

Koszt wydarzenia

Nazwa
Cena
Dodatkowe informacje
Odosobnienie medytacyjne ZEN
2100zł
5 dni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *